Pierwszy dom – o czym pamiętać?

Domek i kluczyk

Pierwszy dom, to ogromny krok w życiu i ogromna inwestycja zarazem. Zarówno zakup na rynku wtórnym, jak i budowa to często czasochłonny i kosztowny proces. Dlatego też, odpowiednie przygotowanie i skrupulatne działania, pozwolą uniknąć stresu i dodatkowych kosztów.

Podłoga drewniana – idealne uzupełnienie domu z bala

Podłoga drewniana we wnętrzach

Budowa i kwestie wykończeniowe własnego domu pochłaniają nie tylko nakłady pieniężne, ale wymagają podejmowania skrupulatnych decyzji. Specyficzny klimat, a także charakter, jakie posiadają drewniane wnętrza sprawia, że pomieszczenia domu drewnianego są znacznie bardziej przyjemne i ciepłe niż w przypadku klasycznych murowanych obiektów.

Drewno we wnętrzach

Drewniane wnętrze

Drewno jest trwałym, uniwersalnym i wysoce estetycznym materiałem budowlanym. Argumentem, który przekonuje wielu inwestorów do wyboru właśnie tego surowca, jest także możliwość łatwego czyszczenia, szlifowania i ogólnie pojętej renowacji.

Kiedy planujesz dom marzeń

wybuduj wymarzony dom

Własny dom to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. To inwestycja w przyszłość, która w dużej mierze determinuje przyszły komfort codziennego życia. Jaki powinien być dom marzeń?

Budownictwo drewniane – inwestycja w przyszłość

Ekologiczny dom drewniany

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o pogarszającym się stanie środowiska. Wybór technologii oraz materiałów, podczas budowy domu, ma ogromny wpływ na środowisko, ale również koszty inwestycji.

Efektywność energetyczna domów drewnianych

Dom energooszczędny

Kiedy ilość energii zużywanej lub prognozowanej do zużycia jest mniejsza niż zakładano, można mówić o domu energooszczędnym. To wyznacznik, który wpływa na nowoczesne budownictwo i wyznacza trendy ostatnich lat.

Dom z drewna – tak czy nie?

Projekt budynku - plan

Pierwsze pytania na drodze do budowy wymarzonego domu dotyczą lokalizacji oraz technologi w jakiej budynek zostanie wykonany. Konstrukcja drewniana, z uwagi na liczne korzyści, staje się obecnie coraz mocniejszą alternatywą dla budownictwa murowanego. Co zatem należy wybrać?

Czarny dom z drewna

Czarny dom drewniany

Drewniany dom to prostota i elegancja w jednym. Ostateczna decyzja o kolorze elewacji domu ma ogromne znaczenie zarówno z punktu widzenia kwestii wizualnych jak i użytkowych. Zazwyczaj umejscowiony w nietuzinkowym otoczeniu, czarny dom z bala robi niesamowite wrażenie.

Dom letni – dlaczego warto?

Dom letni na wsi

Dom letni to doskonałe miejsce relaksu, nieskrępowanego odpoczynku, odskocznia od codzienności. Życie niesie ze sobą dużo problemów, pobyt w domku poza miastem daje ukojenie, pozwala naładować akumulatory i z nową energią powrócić do obowiązków. Oczywiście nie są to jedyne zalety posiadania własnego domku letniskowego.