Dom z drewna – tak czy nie?

Projekt budynku - plan

Pierwsze pytania na drodze do budowy wymarzonego domu dotyczą lokalizacji oraz technologi w jakiej budynek zostanie wykonany. Konstrukcja drewniana, z uwagi na liczne korzyści, staje się obecnie coraz mocniejszą alternatywą dla budownictwa murowanego. Co zatem należy wybrać?

Czarny dom z drewna

Czarny dom drewniany

Drewniany dom to prostota i elegancja w jednym. Ostateczna decyzja o kolorze elewacji domu ma ogromne znaczenie zarówno z punktu widzenia kwestii wizualnych jak i użytkowych. Zazwyczaj umejscowiony w nietuzinkowym otoczeniu, czarny dom z bala robi niesamowite wrażenie.

Dom letni – dlaczego warto?

Dom letni na wsi

Dom letni to doskonałe miejsce relaksu, nieskrępowanego odpoczynku, odskocznia od codzienności. Życie niesie ze sobą dużo problemów, pobyt w domku poza miastem daje ukojenie, pozwala naładować akumulatory i z nową energią powrócić do obowiązków. Oczywiście nie są to jedyne zalety posiadania własnego domku letniskowego.

O fundamentach słów kilka

Dobry dom to taki, do którego będzie chciało się wracać całej rodzinie. Na przestrzeni ostatnich lat zainteresowanie domami wykonanymi z drewna jest coraz większe. Rośnie popularność nie tylko domów letniskowych, ale również całorocznych. Domy z bala, na tle pozostałych typów domów, z pewnością wyróżnia specyficzny, niepowtarzalny klimat.

Izolacja i ocieplenie w domach z bala

Dom wykonany w bali staje się w Polsce co raz bardziej popularny. Jednak wciąż spotkać można się z opinią, że dom z bala przeznaczony jest wyłącznie do użytku w miesiącach letnich.

Dom z bala zimą

dom z bala zimą

Mokre, wietrzne i często mroźne dni zimowe to czas, na który przygotowujemy się w sposób dość szczególny. Cieplejsze ubrania, serwis samochodu oraz urządzeń grzewczych stanowią praktycznie coroczny rytuał. A jak wygląda przygotowanie i użytkowanie domu z bala zimą?

Łazienka w domu z bali

Łazienka w domu z bali

Dom z bala jest marzeniem wielu ludzi. Zachwyt wzbudza przede wszystkim prosta, drewniana konstrukcja i wyjątkowy mikroklimat panujący we wnętrzu takiego budynku. Technologia budowania domów z bali rozwinęła się na tyle, że z powodzeniem mogą zastąpić klasyczne domy murowane.

Projekt domu – jak nie popełnić błędu?

Wybór projektu domu

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie wymagające nie tylko odpowiednich środków finansowych, ale również czasu i pomysłu na realizację. Wybierając projekt domu należy pamiętać, że wybór jest niezwykle istotny. Wybrany dom służyć będzie przez wiele lat. Zatem jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze projektu?

Budowa domu – o czym pamiętać?

plan budowy domu

Budowa domu to proces, do którego należy podejść ze szczególną rozwagą. Finalny produkt ma za zadanie służyć przez długie lata, dlatego musi być wykonany z odpowiednią precyzją i starannością. Pochopne decyzje i chwilowe oszczędności, niestety szybko mogą okazać się bardzo kosztowne. Zatem jakich błędów unikać podczas budowy domu?