Wybierz dom drewniany

Budowa domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Idealny dom powinien być solidny, bezpieczny, ciepły, wygodny i ładny. Coraz większym atutem w oczach inwestorów jest również czas budowy domu, który w przypadku domów drewnianych jest bardzo krótki.

Prefabrykacja domu drewnianego

Wszystkie te cechy posiadają domy wykonywane w konstrukcji drewnianej – szkieletowe, prefabrykowane oraz z bali.

Dzięki wielu zaletom zdobywają coraz większą popularność wśród osób ceniących sobie walory tego rozwiązania. Materiał, jakim jest drewno, jest trwały, ekologiczny, ma pozytywny wpływ na zdrowie. Dom zbudowany z drewna jest łatwy do ogrzania, przez co bardziej ekonomiczny.

Wykorzystanie drewnianego budulca to nie moda, a ponadczasowe rozwiązanie, które zapewni wygodne, komfortowe i ciepłe miejsce do mieszkania na długie lata. Nasza firma to ekspert w dziedzinie budowania domów z drewna. Specjalizujemy się zwłaszcza w domach z bali.

Technologia budowy domów w konstrukcji drewnianej nieustannie się rozwija, dlatego w naszej ofercie stawiamy na najlepsze, sprawdzone rozwiązania, które spełnią potrzeby najbardziej wymagających klientów.

Rodzaje domów drewnianych

Wyróżnić można kilka typów domów drewnianych, ze względu na sposób ich wykonania.

Domy z bali

Dom z bali powstaje z dużych ilości litego drewna w formie bali, które są układane poziomo, w efekcie tworząc tak zwany wieniec. Pusta przestrzeń między belkami jest uszczelniania mszeniem, dzięki czemu poprawiona zostaje izolacyjność termiczna.

Połączone w ten sposób bale tworzą niezwykle solidną konstrukcję. Nasza firma wykorzystuje do budowy domów wyłącznie najlepszej jakości drewno, które jest wybierane w oparciu o najwyższe standardy, gwarantujące powstanie solidnego i trwałego budynku. Każdy bal jest ręcznie ciosany i dopasowywany do innych elementów.

Materiał jest również impregnowany, co wpływa na wzrost poziomu ognioodporności, a tym samym sprawia, że budynek będzie w pełni bezpieczny. Czas budowy domu z bali to około 3 miesiące – w zależności od jego wielkości. Dom z bali świetnie sprawdzą się jako budynki całoroczne, jak i domki letniskowe.

Domy szkieletowe

Technologia szkieletowa polega na dopasowaniu i połączeniu ze sobą elementów z drewna drzew iglastych, tworząc szkielet. Proces ten odbywa się na miejscu budowy. Na szkielecie umieszczane są płyty poszycia, izolacja termiczna, a także stolarka.

Dom szkieletowy można budować nawet zimą, a jego dużym autem jest szybkość wykonania, energooszczędność oraz trwałość konstrukcji.

Domy prefabrykowane

Domy szkieletowe prefabrykowane powstają z gotowych elementów drewnianych, które powstają w fabrykach. Następnie są łączone na miejscu budowy. Zaletą tej konstrukcji jest powtarzalność części powstających fabrycznie, co gwarantuje ich wysoką jakość i trwałość.

Zalety drewna jako materiału do budowy domu

Drewno jako materiał konstrukcyjny do budowy domu ma wiele zalet. Przede wszystkim jest niezwykle ponadczasowe. W przeciwieństwie do innych materiałów wykorzystywanych do budowy domów, jest ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

Przebywanie w drewnianym domu uspokaja, poprawia nastrój i pomaga zredukować poziom stresu. Jest to materiał naturalny, pochodzący z natury. Drewno jest bardzo wytrzymałym budulcem, nie ustępującym trwałością budynkowym wykonanym z betonu. Ważne, aby do budowy domu wykorzystać drewno najwyższej jakości, jakie gwarantuje nasza firma. Prawidłowo wykonana konstrukcja drewniana posłuży przez wiele lat pozostanie praktycznie w nienaruszonym stanie.

Zalety domów drewnianych

Wśród wielu zalet domów drewnianych, wymienić należy przede wszystkim szybkość budowy.

Decydując się na to rozwiązanie, nie trzeba czekać wielu miesięcy lub lat, aby wprowadzić się do wymarzonego gniazdka. Jest to także bardziej ekonomiczne – zarówno jeśli chodzi o późniejsze utrzymanie domu (ściany cechuje wysoka izolacyjność ciepła, co wpływa na niższe koszty eksploatacyjne), jak i cenę jego wykonania, która często jest niższa w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Znaczący jest też komfort i wygoda mieszkania. W budynkach drewnianych łatwiej utrzymać optymalną temperaturę, czyli zimą – ciepło, a latem przyjemny chłód. Dobrze wykonany dom z drewna posiada parametry domu energooszczędnego. Ze względu na lekkość konstrukcji, tego typu budynki z powodzeniem mogą powstawać na różnego rodzaju gruncie, nawet niestabilnym.

Istniejący dom łatwo rozbudować, jeśli pojawi się taka potrzeba. położenie na konstrukcji dowolnej elewacji, takiej jak drewniana, tynk, klinkier, to także duży plus. Domy z bali lub szkieletowe są także niezwykle piękne, klimatyczne i przytulne, co także jest ważnym kryterium wyboru domu idealnego.

Nasza firma specjalizuje się w budowie domów drewnianych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i setki udanych realizacji. Bazujemy na sprawdzonych rozwiązaniach, ale też stale podnosimy nasze kompetencje, śledząc najnowsze doniesienia w dziedzinie technologii drewna. Wykonane przez nas domy są piękne, bezpieczne, ekologiczne i trwałe.